Przejdź do treści

  5 elementów, które musisz mieć na swojej stronie internetowej

  Chcesz by Twoja strona działała właściwie? W tym tekście opiszę 5 elementów, które musisz mieć na swojej stronie internetowej 🙂

  Napisz spójne i logiczne opisy

  Jeśli stworzysz ciekawy opis to jest duża szansa, że Klient zatrzyma się na Twojej stronie nieco dłużej. Dobry tekst na stronie to podstawa, dzięki temu możesz przekonać potencjalnego Klienta, że to właśnie Twoje usługi są najlepsze. Zaprezentuj siebie w jak najlepszy sposób, pokaż swój zespół oraz wypisz swoje kluczowe osiągnięcia.

  Pamiętaj o danych i formularzu kontaktowym

  Często zdarza się, że firmy zapominają uzupełnić wszystkich danych kontaktowych. Przez to małe niedopatrzenie możemy stracić szansę na dokonanie transakcji z potencjalnym Klientem. Ważne jest też, by numer telefonu był klikalny na telefonie komórkowym (ewentualnie możliwy do skopiowania), gdyż to podwyższa szansę na możliwy kontakt. Dzięki temu trickowi Klient będzie mógł bezpośrednio z naszej strony zadzwonić bez konieczności zapisywania numeru. Pamiętaj również o umieszczeniu na swojej witrynie formularza kontaktowego – dzięki temu Klient będzie mógł szybko wysłać do Ciebie zapytanie.

  Zadbaj o prawidłowy układ strony

  Jeśli mam już profesjonalny opis działalności oraz uzupełnione dane kontaktowe, pozostaje zadbać o prawidłowy układ strony. Musi być on spójny i intuicyjny, tak by odwiedzający naszą witrynę użytkownik nie błądził po stronie i mógł odnaleźć poszukiwane informacje. Jeśli nie zadbamy o to w należyty sposób Klient opuści naszą stronę i poszuka innej firmy. Żaden z internautów nie chce korzystać z nieintuicyjnych stron 🙂

  Sprawdź działanie strony i jej błędy

  Przeklikaj każdą podstronę, przetestuj swój formularz kontaktowy oraz sprawdź czy działa prawidłowo wtyczka do Facebooka. To bardzo ważne rzeczy, dzięki którym dowiesz się czy wszystko z Twoją witryną jest w porządku. Jeśli nie zrobisz tego od razu, Google może zindeksować niepoprawne odnośniki a „odkręcenie” takiej sytuacji chwilę potrwa. Pamiętaj też o sprawdzeniu, czy Twoja strona poprawnie wyświetla się na telefonach i tabletach. Pod tym linkiem możesz to sprawdzić.

  Upewnij się czy strona jest responsywna

  Stworzona strona powinna wyświetlać się prawidłowo na każdym typie urządzenia. Liczba urządzeń mobilnych stale będzie się zwiększać więc warto o tym pomyśleć przy tworzeniu strony internetowej. Jeśli chcesz by Twoja witryna była wysoko w wynikach wyszukiwania, musisz zadbać o to by na telefonach i tabletach strona wczytywała się szybko i sprawnie. Tu dowiesz się więcej na temat responsywności. Jeśli chcesz abym wykonał dla Ciebie stronę internetową – skontaktuj się ze mną.