Przejdź do treści

  Czym jest responsywność strony internetowej (RWD) ?

  Responsywność to po treści w zasadzie najważniejsza rzecz jaką należy się kierować podczas tworzenia responsywnych stron internetowych.

  Czy naprawdę responsywność jest teraz w cenie?

  Co to jest responsywność?

  Responsywność zwana RWD (responsive web design) opiera się na automatycznym dostosowaniu materiałów na stronie internetowej do typu i rozmiaru okna w urządzeniu. Dzięki temu profesjonalne sklepy internetowe i witryny firmowe prezentują się odpowiednio zarówno na tablecie i telefonie jak i na komputerze. W związku z tym internauta może w łatwy sposób zapoznać się z ofertą Twojej firmy.

  Dlaczego potrzebna jest mi responsywność?

  Zainteresowanie stronami internetowymi jest spowodowane mnogością urządzeń z jakich korzystają internauci. To ich aktywność spowodowała wymuszenie wśród webmasterów tworzenia witryn dostosowanych do wielu urządzeń. Obecnie coraz więcej osób wchodzi na strony ze swoich smartfonów i tabletów więc warto zainteresować się tym tematem.

  Jak sprawdzić czy moja strona jest responsywna?

  Najprościej jest to zrobić przy pomocy googlowskiego narzędzia dostępnego pod tym linkiem.Dla bardziej zaawansowanych polecam dodanie strony do Narzędzi Google na Webmasterów i monitorowanie stosownych komunikatów na temat dostosowania strony dla urządzeń mobilnych.

  Jeśli chcesz abym wykonał dla Ciebie responsywną stronę internetową – skontaktuj się ze mną.