Przejdź do treści

  Optymalizacja Seo w WordPress

  Chcesz wiedzieć jak zadbać o Optymalizację SEO w WordPress? Dobrze trafiłeś 🙂 Wyjaśnię w kilku prostych krokach jak poprawnie zoptymalizować swoją stronę – tak aby była na wysokich pozycjach w wyszukiwarkach.

  Optymalizacja treści pod SEO

  Jeśli jeszcze nie wiedziałeś o tym, że nie ilość a jakość jest podstawą content marketingu – to teraz z pewnością to usłyszysz. Wartościowa treść, przygotowana w odpowiedni sposób ma bardzo duże znaczenie.

  A więc must have:

  • nagłówki są dobrym miejscem na słowa kluczowe
  • teksty powininy być logicznie poskładane i maksymalnie wartościowe
  • warto zadbać o odpowiednie sformatowanie tekstu – powinien on zawierać pogrubione frazy kluczowe, oraz nagłówki
  • fajnie jest, gdy tekst okraszony zostaje obrazkami/filmami

  Optymalizacja Multimediów

  Sam tekst nie jest zbyt czytelny, jeśli nie urozmaicimy go kilkoma obrazkami. Multimedia znacznie przyciągają wzrok i wzbogacają całość tekstu – że aż chce się czytać :). Oczywiście nie ma róży bez kolców, o obrazki też trzeba zadbać.

  Kilka rad przy optymalizacji multimediów:

  • zadbaj o przyjazne nazwy plików tj. zamiast IMG1234.jpg nazwij plik tym co jest na zdjęciu
  • kompresuj wrzucane obrazki (przydatna do tego może być popularna wtyczka Smush
  • opisz multimedia tekstem alternetywnym „alt”, wyświetlany jest on gdy przeglądarka nie zdoła załadować pliku i jednocześnie wyszukiwarki traktują go jako swoisty opis obrazka

  Google Search Console

  Narzędzie to będzie Ci niezwykle przydatne do śledzenia wielu danych dot. ruchu na Twojej stronie.   Dzięki Google Search Console zobaczysz czy wzrasta (lub maleje na wskutek nieprawidłowych działań) ruch na stronie, jakie frazy są najbardziej popularne. Jeśli zauważysz że jedna z fraz wybija się znacznie powyżej innych – warto ją potraktować priorytetowo i budować wokół niej kolejne.

  Yoast Seo

  Wtyczka ta jest w zasadzie najbardziej popularnym pluginem służącym do optymalizacji strony. Jest to bardzo pomocny dodatek, który prowadzi nas „za rękę” przy optymalizacji SEO. Dzięki Yoast SEO jesteśmy w stanie ustalić np. nagłówek i opis pojedynczej podstrony, ustalić frazę kluczową czy też ustawić oddzielną miniaturkę strony pod Facebooka. 

  Zachęcam Cię również do lektury mojego poprzedniego artykułu dotyczącego responsywności. Jeśli chcesz abym wykonał dla Ciebie stronę internetową opartą o WordPress – skontaktuj się ze mną.